Михаил (mikle1) wrote,
Михаил
mikle1

Свободная Европа (США) о лжи и разжигании ненависти в СМИ Хунты

Для лучшего понимания шуточного материала (http://mikle1.livejournal.com/5912469.html) привожу полностью исследование укроСМИ, размещенное на "Радио Свобода". Для того, чтобы не было сомнений в направленности этой организации, напомню -  полное название — «Радио „Свободная Европа“/Радио „Свобода“», РСЕ/РС. То самое  Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL, которое глушили в СССР. Эта некоммерческая радиовещательная организация, финансируемая исключительно Конгрессом США через Совет управляющих по вопросам вещания (BBG) США. Так что когда лучшие друзья и хозяева что-то говорят о своих холуях в Киеве - это серьезно.

ДОСЛОВНО: "У ток-шоу центральних українських телеканалів звучить мова ненависті, в центрі їхньої уваги – міжрегіональні, міжетнічні і міжконфесійні бар’єри, а не шляхи їх подолання – такими є результати моніторингу конфліктно-чутливого висвітлення проблем соціальних груп, дотичних до конфлікту на сході України, в українських телевізійних ЗМІ. Моніторинг провела «Телекритика» в рамках проекту ОБСЄ за фінансування посольства Великобританії в Україні.

«Українські телеканали героїзують бійців АТО, демонізують бойовиків «ЛНР», «ДНР» і Росії, замовчують проблеми переселенців і майже не згадують про волонтерів. У ток-шоу центральних каналів звучить мова ненависті», – йдеться в дослідженні.


«Це створює ситуацію чіткого поділу на своїх і чужих, добрих і поганих. В ток-шоу центральних каналів виявлені випадки культивації ненависті та інших негативних емоцій до іншої сторони», – заявляють експерти.

Вони також наголошують, що вимушено переміщені особи (переселенці) ігноруються центральними каналами – про них згадується лише в 1% новинних повідомлень. Ток-шоу їх ігнорують також. На регіональних телеканалах їм приділяється більше уваги – 3% повідомлень. «Журналісти намагаються фокусувати увагу на позитивних аспектах «нового життя», але в регіональних новинах виявлені випадки поширення негативних стереотипів – переселенці як ізольована і пасивна група, яка має хронічні проблеми з інтеграцією в нову спільноту (12% від виявлених повідомлень про цю соціальну групу)», – йдеться в моніторингу.

«Тема волонтерів замовчується центральними каналами – як в новинах (2% від повідомлень), так і в ток-шоу. Регіональні канали висвітлюють тему коректно (згадка міститься в 4% від новинних повідомлень), хоча є поодинокі випадки поширення негативних стереотипів (волонтери як ізольована соціальна група, користь якої сумнівна)», – йдеться в моніторингу.

За словами авторів дослідження, мешканці окупованих територій майже не згадуються ані центральними, ані регіональними каналами, родини військових, а також діти «також отримують мізерну увагу ЗМІ».

«Ток-шоу центральних каналів скоріше посилюють бар’єри і ненависть, ніж протидіють їм. Окрім згаданого просування поділу на «своїх» і «чужих» (глорифікація бійців української армії і демонізація іншої сторони), деякі ток-шоу культивують негативне ставлення до мешканців окупованих територій («Війна і мир», 1 грудня), виправдовують насильство («Подорожні», 23 листопада), акцентують увагу на міжрегіональних відмінностях («Война і мир», 17 листопада), роздмухують міжетнічні і міжрелігійні протиріччя («LifeКод», 20 листопада)», – підсумовують автори дослідження.

Команда експертів ГО «Телекритика» здійснювала моніторинг новин і ток-шоу українських телеканалів (20 регіональних, 7 центральних) на предмет того, як висвітлюються в них різні соціальні групи, дотичні до конфлікту, в період з 6 листопада по 6 грудня 2015 року. Моніторинг повинен був виявити, чи сприяє медійний дискурс соціальному діалогу, чи здатний він зруйнувати конфліктні установки в свідомості громадян, чи навпаки – будує нові бар’єри в суспільстві і поглиблює внутрішні протиріччя, породжені конфліктом.

Источник

Tags: Правозащитники, США, Свобода слова
Subscribe

promo mikle1 december 4, 2013 18:13 18
Buy for 100 tokens
И ВСЕГО ЛИШЬ ЗА 100 ЖЕТОНОВ. ПОКА СВОБОДНО. Мы же открыли проект http://naspravdi.info, в котором не только материалы топ-блоггеров, но и новости с Украины. Живущие на остатках некогда самой процветавшей республики Союза вынуждены каждый миг переживать за свою жизнь, за своих близких и думать…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments