Михаил (mikle1) wrote,
Михаил
mikle1

Неожиданно: цензура СМИ и шантаж на руинах Украины

УкроСМИ в лице медиа-холдинга ZIK, телеканала NewsOne, телеканала «112 Украина» и радиостанции «Эра-ФМ» подписали открытое письмо руководству страны и работающим в Киеве дипломатам. Оно опубликовано на сайте медиакомпании «Эра-Медиа». Предполагается, что они все вдруг прозрели и увидели очевидное. На самом деле ничего с весны 2014 года не изменилось - и журналистов убивают здесь чаще, чем в остальном мире, и офисы СМИ громят, и контролируют выпускаемую СМИ продукцию... Просто поступила команда "Можно!" от владельцев. Не владельцев конкретных СМИ, а от владельцев этой территории, которые решили надавить на отбившегося от рук Порошенко еще и с этой стороны.

http://www.eramedia.com.ua/upload/article_273632_photo0_14928_mid315.jpg
«Обращаемся к руководителям дипломатических представительств США и европейских стран в Украине способствовать организации круглого стола, под патронатом парламента США (а почему не лично президента США?), ПАСЕ, Совета Европы и Европарламента под названием “День несвободы слова в Украине”», — написано в письме.

Как заявляют авторы обращения, аргументами в общении с журналистами в стране стали нападения, поджоги редакций и давление со стороны сотрудников правоохранительных органов. Также, по их словам, обязанности Национального совета по вопросам телевидения и радиовещания свелись к цензуре, постоянным внеплановым проверкам и шантажу редакций относительно продления лицензий.

Сотрудники СМИ потребовали от президента Петра Порошенко отозвать своих представителей в Нацсовете, а от Генеральной прокуратуры — оценить деятельность подразделений Службы безопасности Украины (СБУ), которые «осуществляют прослушивание и наружное наблюдение за журналистами».

Президенту України

                                                           Голові Верховної Ради України

                                                           Генеральному прокурору України

                                                           Прем’єр-Міністру України

                                                           Дипломатичним представництвам
                                                                                                                          Європейських держав та США в Україні

ЗУПИНИТИ ЗНИЩЕННЯ СВОБОДИ СЛОВА В УКРАЇНІ!

Рівень загрози свободі слова в Україні дійшов критичної межі. За минулий рік громадськими організаціями зафіксовано майже 300 фактів порушення свободи слова, з яких близько 100 – напади на журналістів. Застосування фізичної сили до наших колег, підпали редакцій, арешти, обшуки, напади парамілітарних формувань, атаки армії інтернет-ботів, тиск з боку правоохоронних, фіскальних та інших органів – неповний перелік «аргументів» влади у діалозі зі ЗМІ. Окрему караючу роль в роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов’язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій стосовно подовження ліцензій тощо.

Зважаючи на посилення тиску на ЗМІ та початок згортання свободи слова в Україні, вимагаємо:

Від Президента України:


 • вжити заходів щодо припинення тиску на ЗМІ та надати пояснення щодо втручання глави держави чи його підлеглих у діяльність з видачі ліцензій, організації перевірок ЗМІ. • пояснити, яким чином з його боку відбувається контроль за діяльністю президентської «четвірки» у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.


 • Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Президента.


Від Верховної Ради України:


 • Заслухати звіт та визнати незадовільною роботу Нацради з питань ТБ і радіомовлення за 2017 рік.


 • Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Верховної Ради.


 • Заборонити Національній раді з питань телебачення і радіомовлення терміном на рік проведення позапланових перевірок ЗМІ.


 • Невідкладно провести парламентські слухання щодо свободи слова в Україні.


Від Генеральної прокуратури України:


 • Надати публічний звіт про стан розслідування кримінальних справ щодо злочинів проти журналістів.


 • Дати оцінку діяльності підрозділів СБУ, що здійснюють прослуховування і зовнішнє спостереження за журналістами. Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, котрий систематично надає відповідну інформацію в Адміністрацію Президента.


 • Провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо та члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності. Перевірити факти тиску на журналістів опубліковані в ЗМІ як Артеменко.leaks.


Звертаємося до керівників дипломатичних представництв США та європейських країн в Україні сприяти організації круглого столу, під патронатом парламенту США, ПАРЄ, Ради Європи та Європарламенту під назвою «День НЕсвободи слова в Україні».

Захистимо свободу слова – цінність, без якої не може існувати українська демократія!

Залишаємо цей лист-заяву відкритою для підписання журналістами, громадськими діячами, депутатами тощо.

Кожний, хто має бажання та готовність підтримати свободу слова в Україні може написати про це на електронну адресу freedom@eramedia.tv

Шеф редактор ТОВ «Ера-Медіа» Тетяна Гончарова­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ ­­­­­­­­­

Генеральний директор Медіа-холдингу «ZIK» Ігор Туркевич

Генеральний директор Телеканалу «NewsOne» Олена Рудік

Перший заступник генерального директора Телеканалу «112 Україна» Василь Сметана

Головний редактор «Радіо «Ера-ФМ» Віталій Дикий

Голова Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» Андрій Деркач

http://www.eramedia.com.ua/article/273632-zupiniti_znischennya_svobodi_slova_v_ukran/
Tags: СМИ
Subscribe

Posts from This Journal “СМИ” Tag

promo mikle1 december 4, 2013 18:13 18
Buy for 100 tokens
И ВСЕГО ЛИШЬ ЗА 100 ЖЕТОНОВ. ПОКА СВОБОДНО. Мы же открыли проект http://naspravdi.info, в котором не только материалы топ-блоггеров, но и новости с Украины. Живущие на остатках некогда самой процветавшей республики Союза вынуждены каждый миг переживать за свою жизнь, за своих близких и думать…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment